En Az 3 Çocuk Diyen Erdoğan’dan Dikkat Çeken Sözler: “Nüfusumuzun 85 Milyon Olması Yeterli Değil”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün 8. Aile Şurası’nda bir konuşma yaptı. Konuşmasının gündem maddeleri arasında Hamas-İsrail çatışması ve Türkiye’deki aile yapısı vardı. Erdoğan, nüfusumuzun az olduğunu söyleyerek halka bir çağrı yaptı. Detaylar içerikte!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 8. Aile Şurası’nda bir konuşma yaptı.

Erdoğan konuşmasında gündemdeki pek çok konuya değindi. Bu konulardan en öncelikli olan Hamas-İsrail arasında olan savaştı.

Erdoğan konuşmasında, İsrail güçleri Filistinli kardeşlerimize acımasız bir katliam gerçekleştiriyor. Camiler, kiliseler, okullar, pazarlar İsrail güçleri tarafından bombalanıyor. Bugüne kadar 6 binin üzerinde kardeşimiz şehit oldu” dedi.

Konuşması sırasında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ne de değinen Erdoğan,

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ne bakmıyor musunuz? İşlerine gelince bakmazlar. Akan kan Müslümanın da onun için. Bunun adı iki yüzlülüktür. Daha ne kadar insanın, çocuğun ölmesi lazım’ dedi.

Erdoğan sözlerine “Birleşmiş Milletler Genel Konseyi’nin harekete geçmesi için daha kaç ton bombanın Gazze’ye düşmesi gerekir?” ifadelerini de ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 8. Aile Şurası’ndaki bir diğer gündem maddesi Türkiye’deki aile, çocuk ve boşanma oranlarıyla ilgiliydi.

“Küresel güçler cinsiyetsizleştirme politikalarını teşvik ediyor”

Erdoğan’ın konuyla ilgili ‘Son dönemde aileyi hedef alan en büyük tehdit, küresel güç odaklarının teşvik ettiği cinsiyetsizleştirme politikalarıdır. Buradan bir kez daha ilan ediyorum. Türkiye ve Türk milleti küresel cinsiyetsizleştirme politikalarına boyun eğmeyecek’ şeklinde konuştu.

Konuşmasında ailenin önemine değinen Erdoğan,

‘Boşanma oranları hızla artıyor. Biz yıllardır boşuna 3 çocuk demiyoruz. Bu toplumun çocuğa ihtiyacı var. Detayına şu an burada giremem. Ama nüfusumuzun 85 milyon olması yeterli değil. Çok daha fazla nüfusa ihtiyacımız var’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x