Beklenen Kar Bu Bölgelere Düştü! Her Yer Beyaza Büründü

KARTEPE’YE İLK KAR YAĞDI

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden olan Kartepe’de mevsimin ilk karı yağdı. Kar yağışı amatör kameralar tarafından kaydedildi.


İstanbul’a karayoluyla 1,5 saat uzaklıkta bulunan Kocaeli’nin Kartepe bölgesinde, gece saatlerinde kar yağışı başladı. Tepenin yüksek kesimleri beyaza bürünürken, kar yağışı amatör kameralar tarafından görüntülendi.

ÇANAKKALE’NİN BAYRAMİÇ İLÇESİ BEYAZA BÜRÜNDÜ

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinin yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı yağdı. Beyaza bürünen ormanda kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Bayramiç’e bağlı Çırpılar köyünün yüksek kesimlerine, mevsimin ilk kar yağışı gerçekleşti. Kar yağışı nedeniyle kentin yüksek kesimlerinde orman, köyler ve yerleşim merkezleri beyaza büründü. Bölgede, kartpostallık görüntüler ortaya çıktı. Bu yıl, yağmurun yetersiz olması nedeniyle kuraklık tehlikesinin yaşandığı Çanakkale’de mevsimin ilk karı vatandaşı sevindirdi.

KÜTAHYA’DA KOCAYAYLA GEÇİDİ BEYAZA BÜRÜNDÜ

Kütahya’nın Domaniç ilçesi Kocayayla geçidi, mevsimin ilk kar yağışıyla birlikte beyaza büründü.


Kütahya’nın Domaniç ilçesi ile Bursa’nın İnegöl ilçesi arasındaki 1500 rakımlı Kocayayla geçidine mevsimin ilk yağışı düştü. Kar ve sis nedeniyle zaman zaman trafikte araçlar güçlükle ilerledi. Karayolları ekipleri kar küreme araçları ve iş makineleriyle yolu açık tutabilmek için aralıksız çalışmalara başladı. Trafik ekipleri de sürücüleri kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x