Emektar PlayStation konsoluna yeni güncelleme geldi

Dün Sony, beklenen PlayStation 3 sistem yazılımı güncellemesi 4.91’i piyasaya sürdü. PlayStation 3 güncelleme yaması, konsolun Blu-ray oynatıcısını güncelliyor.

PlayStation güncelleme yaması başka ne içeriyor?

PlayStation 3 güncelleme yaması hakkında, hackerlar güncellemenin mevcut jailbreak’i işlevsiz hale getirdiği konusunda uyarıyorlar. Resmi güncelleme notları, 200 MB’lık güncelleme için şunları söylüyor: “Bu sistem yazılım güncellemesi sistem performansını iyileştiriyor. Lütfen dikkat edin, Blu-ray disklerini oynamak için PS3 sisteminizin yenilenmiş bir Blu-ray oynatıcı şifreleme anahtarı gerekiyor. Lütfen PS3 sistem yazılımınızı yenileyerek Blu-ray oynatıcı şifreleme anahtarını güncelleyin.”

Bu yıllık yamalar hackerları hala sinirlendiriyor. Tüm mevcut jailbreak araçları güncellenmek zorunda kalacak. PSX Place adlı jailbreak forumunda belirtildiği üzere sistem yazılımını yanlışlıkla güncelleyenler hackerlar tarafından tüm jailbreak’lerin güncellenmesini beklemek zorunda kalacaklar. Sistem yazılımını geri almanın bir yolu yok. Sistemi sıfırlamak da işe yaramıyor.

Sızdırılan bir Sony grafiğine göre PlayStation 3 hala milyonlarca aylık aktif kullanıcıya sahip. Ancak, konsol için resmi destek resmen sona erdi. PlayStation 3, yaklaşık iki milyon aylık aktif kullanıcı ile güçlü kullanıcı tabanını korumaya devam ediyor. Bu verileri içeren rapor neredeyse bir yıllık olsa da, PS3’ün oyun meraklıları arasında devam eden popülaritesini bizlere çok net bir şekilde gösteriyor.

Sony’nin oyun konsolları arasında PS4, piyasaya sürülmesinden bu yana yaygın olarak benimsenmesi sayesinde 71,5 milyon aylık aktif kullanıcı ile başı çekiyor. PlayStation 3 güncelleme yamasını yapacak mısınız? Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x